| Posted in News |

6

Aboneaza-te la noutati.Introdu adresa de e-mail.

Eternul derby,ajuns la episodul 129, s-a disputat aseara pe Arena Nationala,cu Dinamo in rol de echipa gazda.

Meciul a debutat cu o coregrafie interesanta a suporterilor dinamovisti care a avut in centru doua figuri emblematice ale clubului:Catalin Hildan si Florea Dumitrache.Meciul a fost la discretia stelistilor,insa ratarile si slaba concentrare(sau lipsa stiintei cu mingea…Nikolici) a facut ca scorul final sa fie strans.

Prima repriza a aratat slabiciunea lotului echipei Dinamo, acestia avand un singur sut spre poarta.Steaua a inceput bine deschizand scorul prin Latovlevici cu un voleu superb in minutul 6.In minutul 39 Fai da autogol(parerea mea este ca vina mai mare a fost a portarului)si scorul devine 2-0.Dinamovistii au inceput sa conteze in joc dupa pauza,in urma schimbarilor efectuate.

Totusi Steaua a avut ocazii peste ocazii,pana cand Rotariu,unul dintre cei introdusi dupa pauza,inscrie golul pentru Dinamo in minutul 67.Imediat Steaua a beneficiat de un penalty ratat de Latovlevici,scorul final fiind 2-1.Dupa acest meci parerea mea este ca Steaua are nevoie de un atacant(prestatiile lui Piovaccari si Nikolic fiind execrabile!),iar Dinamo ar trebui sa mizeze pe tineri(gen Rotariu).Dinamo mai are de lucru pana sa creeze o echipa de primele locuri.